Zdieľaj na Facebooku

Rozhodli sme sa vytvoriť svetový unikát – rýpadlo-nakladač CAT BHL 444 Next Generation, ktorý bude multifunkčnejší a efektívnejší. Stroj dokáže plnohodnotne pracovať a presúvať sa po stavbe tak, že strojník sedí otočený smerom k podkopovej časti stroja. Rýpadlo – nakladač sme samozrejme vybavili systémom engcon EC-Oil.

Všetky dôležité ovládacie prvky sú sústredené na nových joystickoch engcon MIG2. O plynulosť celého systému sa stará riadiaca jednotka engcon DC2, v ktorej je možné diagnostikovať a nastavovať všetky prvky, akými sú napríklad činnosť naklápacieho rotátora alebo tiež ovládanie kolies pomocou potenciometra na joysticku.

Neoddeliteľnou súčasťou tohto projektu sú systémy ako engcon EC-Oil, čo znamená automatický rýchloupínací systém, ktorý pri uzatváraní rýchloupínaču súčasne spája hydraulické rýchlospojky, elektrický konektor a taktiež prevodník na centrálne mazanie.

Strojník tak pohodlne bez toho, aby opustil sedadlo vodiča môže vymieňať aj hydraulické prídavné zariadenia z pohodlia kabíny za par sekúnd. Mnohé systémy, ktoré boli použité v projekte pre novú generáciu rýpadlo-nakladača CAT BHL 444 výrazne zvyšujú produktivitu, bezpečnosť, ale hlavne efektivitu práce.

CAT 444
CAT 444
CAT 444
CAT 444
CAT 444
CAT 444 interiér
CAT 444
CAT 444
CAT 444
CAT 444
CAT 444