Zdieľaj na Facebooku

Report z engcon Demo Day 2024

V sobotu 11. mája 2024 sa v areáli engcon centrum Slovensko uskutočnil v poradí už 3. ročník engcon Demo Day. Návštevníci zažili deň plný dynamických a statických ukážok naklápacích rotátorov engcon na rôznych stavebných strojoch, prezentáciu 2D/3D nivelačných systémov iDig, AP Powerblade a švédskych svetiel strands. O svoje dojmy sa podelil v rozhovore aj majiteľ spoločnosti Gappa s.r.o. a organizátor engcon Demo Day Andrej Gaško.

Aké sú tvoje dojmy z engcon Demo Day 2024 s odstupom času?

Veľmi pozitívne hodnotím počet účastníkov. Potešil ma veľký záujem o demo deň a zároveň ma teší stále vzrastajúci záujem o naklápacie rotátory engcon. Počas demo dňa a následne v online dotazníkoch sme zozbierali množstvo pozitívnej spätnej väzby a ohlasov od návštevníkov. To ma vážne teší. Mám pocit, že to robíme správne a zároveň mám pocit, že sa nám s týmto 3. ročníkom podarilo spraviť najväčšiu akciu tohto typu na Slovensku.

Čo by si vyzdvihol najviac?

Určite atmosféru. Zišli sa tam skvelí ľudia, naši priaznivci a naši dlhoroční zákazníci, ktorí pracujú v podobnej oblasti a počas celého dňa vládla veľmi dobrá atmosféra a pohoda, čo sa odzrkadlilo na spokojnosti návštevníkov, ale i nášho organizačného tímu.

Ako vlastne engcon Demo Day vznikol?

Pred niekoľkými rokmi sme sa stali oficiálnym distribútorom švédskych naklápacích rotátorov engcon pre Slovensko. Predtým tu nebola žiadna aktivita a minimálna vedomosť o naklápacích rotátoroch, ktoré sú v zahraničí bežnou výbavou rýpadiel a zákazníci ich tam používajú na 95% strojov. V roku 2021 sme preto usporiadali 1. ročník demo dňa s myšlienkou priniesť naklápacie rotátory bližšie k ľuďom, aby mali možnosť ich spoznať a vyskúšať. Každým rokom sa stretáva viac ľudí a tvorí sa určitá komunita ľudí, ktorí chcú robiť zemné práce inak… tak ako sa v skutočnosti vo vyspelom svete dajú robiť. A to ekonomicky a efektívne. To bol jeden z dôvodov, prečo sme vybudovali engcon centrum Slovensko.

Môžeš o ňom povedať viac?

engcon centrum Slovensko je priestor, kde máme všetko na jednom mieste a vieme nasimulovať rôzne situácie, s ktorými sa pri práci môžete stretnúť. Máme k dispozícii stavebné stroje a široké portfólio naklápacích rotátorov. Záujemcovia si ich môžu vyskúšať nielen počas demo dňa, ale aj po celý rok. V areáli môžeme zorganizovať aj väčšie akcie, ako napríklad demo deň, kde sa zmestí niekoľko stavebných strojov a množstvo ľudí. V blízkej budúcnosti prinesieme aj školenie strojníkov – tzv. engcon tiltrotator academy, kde budeme školiť strojníkov stavebných firiem, aby obsluha stavebných strojov nadobudla čo najviac praktických skúseností za krátky čas a boli tak efektívnejší pre firmy a v neposlednom rade boli aj lepšie hodnotení od svojich zamestnávateľov.  Vybudovali sme preto engcon demo plochu, ktorá je na Slovensku unikátom.

Na čo sa môžu návštevníci tešiť ďalší ročník?

Tento ročník bol zatiaľ najúspešnejším ročníkom a ukázal nám množstvo pozitív. Máme prieskum, spätnú väzbu a veľa myšlienok, ktoré chceme zákazníkom o rok priniesť. Určite uvidia rôzne iné stroje a ešte zaujímavejší program. Čoraz viac nám na engcon Demo Day chodia majitelia firiem a strojníci s rodinami, tak sa chceme viac postarať o program pre ich deti, aby s nami strávili jeden pohodový deň. Určite sa budeme snažiť zdvihnúť latku ešte vyššie.

Na záver by som sa ešte raz chcel poďakovať všetkým návštevníkom, organizačného tímu, ale aj všetkým vám, ktorí sa pripájate ku komunite fanúšikov naklápacích rotátorov, ktorú my interne a familiárne nazývame „engcon pacienti, ktorí menia svet zemných prác spoločne s nami“.

Prajem Vám aj týmto krásny deň a ďakujem za rozhovor.